GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00

Wstępna decyzja kredytowa - co oznacza?

Wniosek kredytowy składa się z wielu kroków. Jest to złożony proces, podczas którego trzeba pozytywnie zamknąć kilka różnych etapów. Każdy z nich składa się na Twój sukces.

 

Wstępna decyzja kredytowa – co to jest?

 

Wstępna ocena kredytowa, jest pierwszym etapem oceny szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. W bankach, w których funkcjonuje, ma różne formy i zakres. Nie należy cieszyć się z uzyskania wstępnej decyzji, gdyż zazwyczaj jeszcze długa droga do podpisania umowy kredytowej. To oczywiście miły początek, ale to jednak tylko początek.

 

Wiarygodność wstępnej decyzji kredytowej

 

Wstępna decyzja jest preludium starania się o kredyt hipoteczny. Najczęściej podejmowana przez system po „wklepaniu” kilku informacji. Dosłownie tylko w kilku bankach, wstępne decyzje kredytowe dają dużą pewność pozytywnego zakończenia sprawy. Dlaczego? Sprawdzane jest wszystko poza wartością nieruchomości i stanem zaawansowania inwestycji. Po tym etapie masz dużą pewność uzyskania kredytu, o ile nie wywrócisz się na problemach z nieruchomością. Każdy bank ma swoją politykę prowadzenia procesu analizy. Moment i zakres wykonywania danego etapu zależy od każdego banku indywidualnie.

 

Ile czasu zajmuje uzyskanie decyzji wstępnej?

 

Wszystko zależy od banku, do którego będziesz składać wniosek. W niektórych bankach można uzyskać informację w 1-2 dni, w innych 2-3 tygodnie. Banki mają różne systemy oceny. Do decyzji wstępnej wymagają różnego zestawu dokumentacji. To wszystko może mieć wpływ na moment i czas, w którym zostanie wykonana wstępna ocena kredytowa.

 

Termin ważności decyzji wstępnej

 

Decyzje wstępne mają swój termin ważności. Oznacza to, że w trakcie tego czasu musisz spełnić określone warunki, by pójść w kierunku uzyskania decyzji ostatecznej. Warunkami mogą być; dostarczenie wyceny nieruchomości, umowy przedwstępnej itp. Termin ważności decyzji wstępnej to 1-2 miesięcy.

 

Jak wykorzystać wstępną ocenę kredytową?

 

Ustalając strategię starania się o kredyt hipoteczny, warto uwzględnić w wybranych wnioskach bank, który wydaje wiarygodną wstępną decyzję kredytową. Dzięki sposobowi procesowania wniosku kredytowego można uzyskać dokument o mocnych podstawach bez płacenia za wycenę nieruchomości. W zależności od bieżącego obłożenia taką wstępną decyzję otrzymasz do 3 tygodni.

 

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

24 lutego 2020