06 maja 2019

Rodzina, dobra praca, dom, pies – sielankowy obraz życia, który może zostać gwałtownie przerwany przez rzeczywistość. Utrata zdrowia, wypadek, śmierć. Nasze plany i plany naszych bliskich mogą legnąć w gruzach. Może warto rozważyć wykupienie polisy na życie, która w razie nieszczęśliwego wypadku lub śmierci będzie finansowym zabezpieczeniem dla rodziny? A gdy nie mamy rodziny? Czy ubezpieczenie na życie na pewno jest dla każdego?

Ubezpieczenia na życie można podzielić na dwa rodzaje: Zabezpieczające nas i najbliższych na wypadek utraty zdrowia wskutek nagłego wypadku (NW) lub poważnego zachorowania i zabezpieczające najbliższych na wypadek śmierci.

Jaka polisa dla kogo?

Pierwsza grupa ubezpieczeń, czyli poważnego zachorowania lub na wypadek utraty zdrowia w skutek nagłego wypadku (NW) przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie, czy osoby posiadają rodzinę na utrzymaniu, zobowiązania finansowe. Grupa tych ubezpieczeń ma być furtką awaryjną dla ubezpieczonego na wypadek zdarzeń losowych uniemożliwianych mu stale lub czasowo pracę. Warto pamiętać, że utrata zdrowia może przydarzyć się każdemu. Może być spowodowana chorobą, NW i w skrajnych przypadkach doprowadzić do inwalidztwa. Utrata zdrowia generuje koszty opieki, rehabilitacji i leczenia, przy jednoczesnym obniżeniu dochodu do wysokości zasiłku rehabilitacyjnego, chorobowego lub rentowego. Niektóre wydatki można pokryć z oszczędności, jednak przy udarze lub nowotworze własne środki nie wystarczą. Wtedy przyda się ubezpieczenie.

Natomiast ubezpieczenia na wypadek śmierci, nie są produktem dla nas, a przede wszystkim dla naszych bliskich. Zawsze powinniśmy o tym pamiętać przystępując do tego ubezpieczenia. Naszych bliskich, szczególnie tych którzy są od nas zależni finansowo, chroni ubezpieczenie na życie. W razie niezdolności do pracy lub śmierci, ubezpieczyciel wypłaci sumę, która przez pewien czas utrzyma sytuację finansową rodziny i pozwoli na dostosowanie się do sytuacji. O takiej polisie powinny pomyśleć osoby, które posiadają zobowiązania kredytowe i w razie nieszczęścia nie chcą zostawić po sobie długów. Członkowie, to również główni lub jedyni żywiciele rodziny niekoniecznie posiadający zobowiązanie finansowe, małżonkowie, których dochody nie są wysokie.

Jak porównać oferty ubezpieczeń?

Wybierając ubezpieczenie na życie powinniśmy zwrócić uwagę na dwa aspekty: wyłączenia i zakres. Nie ma ubezpieczenia, które będzie wypłacone z każdego powodu, dlatego trzeba dokładnie przeczytać OWU - Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Istotne są wyłączenia, czyli powody, z których Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaci środków z polisy. Nie otrzymamy pieniędzy, jeśli dojdzie do wojny lub będziemy ofiarami terroryzmu. Zdarzają się wykluczenia z zdiagnozowanymi, odbytymi chorobami lub wpływem leków.

Wysokie czy niskie sumy ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia powinna być dobrana do naszych potrzeb. Należy rozgraniczyć ubezpieczenie zdrowia i na życie. W przypadku ubezpieczenia zdrowia, do wyliczenia sumy ubezpieczenia można przyjąć wielokrotność naszych miesięcznych dochodów na podstawie dwuletnich zarobków. Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia na wypadek śmierci. Kwota powinna być dopasowana do naszego zobowiązań, zadłużeń oraz jeżeli posiadamy rodzinę, należy dodać wysokość minimum dwuletnich zarobków. Ważne, by zrobić to świadomie.

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

Twoje ubezpieczenie, ale też dla bliskich

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00