16 maja 2019

Banki oraz instytucje finansowe posiadają w ofertach coraz więcej usług finansowych. Nie każdy czuje się specjalistą w dziedzinie finansów, ale większość zaciąga kredyty lub chce ulokować swoje oszczędności – właśnie wtedy może skorzystać z usług eksperta finansowego. Dzięki tym krokom klient zaoszczędzi czas na porównaniu poszczególnych ofert z wielu banków oraz uniknie dodatkowych kosztów, które bank próbuje przed nim ukryć. Warto dodać, że pomoc pośrednika finansowego zazwyczaj jest bezpłatna.

 

W czym pomagają eksperci finansowi

Ekspert finansowy pomaga klientom w realizacji ich marzeń. Jeżeli potrzebą jest wybudowanie domu lub zakup mieszkania, znajduje najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego. Znajdzie tani kredyt gotówkowy, jeśli klient marzy o nowym samochodzie, meblach, wakacjach, itd.. Dostosowanym do potrzeb biznesu kredyt firmowy na zakup nowych technologii lub pierwsze kroki działalności gospodarczej. Natomiast jeżeli klient dysponuje wolnymi środkami, ekspert pomoże w inwestowaniu / lokowaniu pieniędzy na rachunkach oszczędnościowych, w zależności od preferencji klienta. Pośrednik finansowy pomaga w uzyskaniu kredytu jak i zabezpiecza przyszłość klienta, poprzez odpowiednie ubezpieczenie, ponieważ kredyt hipoteczny zaciąga się zazwyczaj na kilkadziesiąt lat w ciągu których może się wiele wydarzyć. Zadaniem eksperta jest uświadamianie klienta co może zmienić się w przyszłości – strata pracy, choroba, śmierć. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie ubezpieczenie oraz systematyczne gromadzenie oszczędności.

 

Na czym zarabia ekspert finansowy

Ekspert finansowy zazwyczaj nie pobiera opłat bezpośrednio od klienta. Wynagrodzenie otrzymuje od instytucji finansowych, banków, z których skorzysta ich klient. Instytucje finansowe płacą pośrednikowi, ponieważ wykonuje on zadania, które musieliby wykonać pracownicy banku. Pośrednik finansowy przekazuje do banku klienta, który został poinformowany o ofercie, kosztach, posiada wszystkie dokumenty oraz wypełniony wniosek. Bez udziału pośrednika, bank musiałby w jakiś sposób przyciągnąć klienta, np. płatną reklamą oraz opłaceniem pracownika, który dopełni formalności. Jeżeli klient skorzysta z usług banku, pieniądze zostaną wydane na utrzymanie pracownika, jeżeli skorzysta z pomocy eksperta finansowego, pieniądze trafią do niego.

 

Warto porównywać oferty

Niezależnie czy klient będzie korzystać z usług pośrednika finansowego, należy pamiętać o zaletach porównania ofert. Wiele osób korzysta z kredytów w bankach, w których posiada konto. Niewłaściwy wybór oferty może spowodować koszt zawyżony nawet do 80 000 zł przy kredycie hipotecznym. Należy wziąć pod uwagę zgodę na otwarcie konta, deklarację regularnych wpływów wynagrodzenia, okres regularnych wpływów, gdyż zazwyczaj bank oferuje lepsze warunki kredytu. Może się to zmienić jeśli stracimy pracę, tych wpływów zabraknie i bank podniesie oprocentowanie. Czy bank ponownie obniży marże jeśli znajdziemy pracę i wrócą systematyczne wpływy na konto? Możliwości jest wiele, dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia pośrednika finansowego. Porówna oferty, uwzględni koszty oraz zwróci uwagę na tego rodzaju elementy.

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

Pośrednicy finansowi  - w jaki sposób korzystać z ich usług?

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00