29 lipca 2020

Polisa turystyczna w razie zachorowania za granicą może uratować nie tylko zdrowie, ale i finanse. Na rynku pojawiły się pierwsze polisy turystyczne uwzględniające zachorowanie na COVID-19.

 

Cztery najważniejsze rzeczy, które powinieneś sprawdzić w polisie przed wyjazdem na urlop:

 

1. Upewnij się czy działa w czasach pandemii.


Przeczytaj, czy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia występują zapisy o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela, gdy w danym kraju panuje epidemia. Nawet jeśli ich nie ma, upewnij się w firmie ubezpieczeniowej, czy ostatnio nie wprowadzono zmian w ofercie, które jeszcze nie zostały ogłoszone. Możesz oczekiwać także poświadczenia na piśmie, że Twoja polisa obejmuje ryzyko leczenia w przypadku COVID-19.

 

2. Sprawdź sumę ubezpieczenia przewidzianą na leczenie koronawirusa.

 

Koszty leczenia koronawirusa są trudne do oszacowania, bo przecież nie wiesz, czy przejdziesz chorobę bezobjawowo, czy z powikłaniami. Warto sprawdzić jaka kwota polisy przeznaczona jest faktycznie na pokrycie kosztów leczenia COVID-19, a jaka część na leczenie innych schorzeń, wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

 

3. Sprawdź zasięg terytorialny polisy.


Upewnij się, że w miejscu docelowym ubezpieczenie od koronawirusa będzie honorowane – chodzi głównie o kraje spoza Unii Europejskiej i USA. Koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są dużo wyższe niż w każdym innym kraju, więc firmy mogą wprowadzać dodatkowe wyłączenia albo większe opłaty, jeśli chcielibyśmy się ubezpieczyć na wypadek COVID-19 i lecieć za Ocean.

 

4. Sprawdź komunikat MSZ i sytuację na miejscu.


Wprawdzie większość krajów unijnych zdjęła już restrykcje w podróżowaniu albo zrobi to niebawem, to warto pamiętać, że sytuacja może się zmienić. Przed wyjazdem należy zapoznać się z aktualną sytuacją w miejscu naszej podróży.

 

O tym jaka jest aktualna sytuacja w poszczególnych krajach, można dowiedzieć się na tej stronie: https://reopen.europa.eu/pl/map/ESP

 

Aktualne informacje na stronie rządowej: https://www.gov.pl/…/koronawir…/informacje-dla-podrozujacych

 

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

Pandemia koronawirusa a ubezpieczenie turystyczne

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00