03 września 2019

Odstępstwo kredytowe to sytuacja, gdy klient starający się o kredyt nie spełnia warunków polityki kredytowej, ale bank jest skłonny naciągnąć zasady w celu udzielenia finansowania. W zamian za odstępstwo kredytowe bank może podwyższyć oprocentowanie, wymagać większego wkładu własnego, dodać dodatkowy produkt lub narzucić zabezpieczenia.

 

W jakim zakresie najczęściej udzielane są odstępstwa?

 

Działalność gospodarcza – minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej wynosi 12 miesięcy. Jeżeli wykażemy, że prowadzona działalność jest realizowana we współpracy z byłym pracodawcą (umowa zlecenie, o dzieło, o pracę) lub przynajmniej w tej samej branży, można skrócić okres do 3 – 6 miesięcy.

 

Podwyższenie wynagrodzenia – przy udzielaniu kredytu banki biorą pod uwagę średnią wynagrodzenia za okres 3 – 6 – 12 miesięcy oraz doliczają dodatki typu prowizja, premia, nagrody. W sytuacji, gdy klient otrzymał podwyżkę, może nakłonić bank do zaakceptowania nowej stawki wynagrodzenia, co wpłynie na zdolność kredytową.

 

Umowa o pracę na czas nieokreślony – bank udziela kredytu tylko wtedy, gdy umowa o pracę trwa minimum 3 miesiące. Można odstąpić od tej zasady po pierwszym miesiącu pracy. Jeżeli firma w której pracuje to rozpoznawalna marka na rynku ogólnopolskim lub wykonuje takie zawody jak; lekarz, prawnik, pielęgniarka, programista, nauczyciel.

 

Umowa o pracę na czas określony – umowa powinna trwać minimum 6 miesięcy oraz musi być zawarta na kolejne 3 – 6 – 12 miesięcy. W tym przypadku ważne jest uzyskanie promesy dalszego zatrudnienia od swojego pracodawcy.

 

Wkład własny – zwiększenie wkładu własnego jest również jednym ze sposobów na uzyskanie lepszych i korzystniejszych warunków, np. obniżenie prowizji lub marży.

 

Wysoki wiek jednego z kredytobiorców – aby wiek starszego kredytobiorcy nie był brany pod uwagę wystarczy wskazać wystarczającą zdolność kredytową drugiego współkredytobiorcy. Bank uwzględni starszą osobę jako kredytobiorcę, ale okres kredytowania zostanie oparty na wieku osoby młodszej, która wykaże odpowiedni dochód.

 

Jeżeli nie spełniamy 100% oczekiwań, warto wiedzieć, że bank indywidualnie podchodzi do każdego klienta. Warto odpowiednio przygotować się do procesu w czym pomoże doświadczony ekspert kredytowy.

 

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

Odstępstwo kredytowe - Co oznacza kredyt na odstępstwo?

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00