22 maja 2019

Kredyt gotówkowy to najbardziej popularna forma uzyskania dodatkowych środków w domowym budżecie. Wybierając ofertę kredytową, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ratę kredytu oraz roczną stopę oprocentowania, która zawiera w sobie oprócz raty podstawowej – prowizję naliczoną przez bank oraz koszty ubezpieczeń.

 

Najważniejsze aspekty kredytowe:

Decydując się na kredyt, należy zwrócić uwagę na to, aby rata nie obciążała dochodów. Oferta kredytu gotówkowego składa się z takich czynników jak; wysokość kredytu, okres spłaty, koszty uzyskania kredytu oraz czas otrzymania środków. Warto zastanowić się czym powinna charakteryzować się oferta. Jeśli klientowi zależy na czasie, warto znaleźć bank, w którym procedura kredytowa jest uproszczona, czyli uruchomienie kredytu następuje tego samego dnia co złożenie wniosku.

 

Koszty uzyskania kredytu:

Głównym czynnikiem kredytowym wliczonym do kredytu jest jednorazowa opłata jaką bank pobiera za pożyczenie pieniędzy, tzw. prowizja.

Przykład: Przy zaciągnięciu kredytu gotówkowego w wysokości 30 000 zł, prowizja 9%, bank zwiększa całkowitą sumę kredytu do 32 700 zł. Kolejnym składnikiem jest oprocentowanie – miesięczne odsetki za udzielenie kredytu gotówkowego doliczane do raty. Oprocentowanie wynosi od 0 do 9% w skali roku.

 

Warunki promocyjne:

Co zrobić, aby otrzymać ofertę promocyjną w banku? Należy skorzystać z innych produktów bankowych, takich jak: ubezpieczenie na życie lub założenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowy.

 

Kto może uzyskać kredyt:

W Polsce kredyt gotówkowy może uzyskać osoba, która ukończyła 18 rok życia. Kolejnym warunkiem jest stały, udokumentowany dochód, np. z prowadzonej działalności gospodarczej, umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, działalność rolnicza, emerytura lub renta. Osoba pracująca za granicą może ubiegać się o kredyt, jeżeli rozlicza się z podatku dochodowego w kraju lub firma w której pracuje ma przedstawicielstwo w Polsce.

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

 

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę?

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00