02 sierpnia 2019

Uszkodzenie samochodu lub kradzież to tylko niektóre powody dla których warto zakupić ubezpieczenie Autocasco. Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. To, czy je zakupisz zależy wyłącznie od Ciebie. Warto je jednak mieć. Podpowiadamy dlaczego.

 

Co to jest Autocasco?

Na stronie Rzecznika Finansowego Autocasco (AC) jest zdefiniowane jako „ubezpieczenie pojazdów mechanicznych (samochodów, motocykli) na wypadek utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży”. Ta definicja – mimo, że bardzo zwięzła – wymienia wszystkie ryzyka, przed którymi chroni to ubezpieczenie.

 

Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie Autocasco?

 

Uszkodzenie samochodu na skutek zderzenia ze zwierzęciem

Podczas jazdy przez las, zwłaszcza nocą, na jezdnię może wyskoczy zwierzę, które oślepione światłami samochodu stanie jak wryte na drodze. Mimo niewielkiej prędkości nie uda Ci się go ominąć. Wypadki z udziałem zwierząt mogą być groźne i powodują poważne uszkodzenia samochodu, których usunięcie może być drogie (zakładając, że Tobie i Twoim pasażerom nic się nie stanie). Jeżeli posiadasz Autocasco koszty naprawy samochodu pokryje ubezpieczyciel.

 

Nieznany sprawca szkody

Jedziesz do supermarketu. Idziesz zrobić zakupy, po powrocie zastajesz zarysowane elementy karoserii, uszkodzone lusterko, wgniecenie w drzwiach. W dodatku sprawca nie zostawia za wycieraczką kartki z kontaktem do siebie, a kamera monitoringu nie obejmuje miejsca, w którym zostawiłeś samochód. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja szkody z polisy Autocasco.

 

Uszkodzenia w Twoim samochodzie spowodowane przez Ciebie

Wyjeżdżasz z miejsca parkingowego i za bardzo skręciłeś kierownicą w prawo. Skutek? Bok samochodu przytarty o słupek wyznaczający granicę parkingu.

 

Powodujesz kolizję. Uszkodzenia w samochodzie poszkodowanego kierowcy pokryje Twoje ubezpieczenie OC. Twój samochód możesz naprawić za własne pieniądze lub z odszkodowania z polisy Autocasco.

 

Zniszczenie samochodu

Zmieniający się klimat powoduje niespotykane wcześniej zjawiska atmosferyczne (opady gradu, silne burze, wichury). Na ich skutek z drzewa, pod którym zostawiłeś samochód może urwać się konar i uderzyć w auto. Gdybyś nie miał Autocasco naprawę musiałbyś sfinansować z własnej kieszeni, a tak odszkodowanie za zniszczony samochód dostaniesz od ubezpieczyciela.

 

Kradzież samochodu

Z danych podanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w 2018 r. w Polsce skradziono 9 075 samochodów. Wyobraź sobie, że wychodzisz z domu i zamiast samochodu widzisz puste miejsce. W takiej sytuacji szczęściem w nieszczęściu jest posiadanie ubezpieczenia Autocasco. Odszkodowanie z niej wypłacone zrekompensuje Ci utratę samochodu i pozwoli sfinansować zakup nowych czterech kółek.

 

Ile kosztuje Autocasco?

Ceny OC ostatnio znacząco spadły - cena pakietu, czyli OC + AC może wynieść tyle, ile do tej pory płaciłeś za samo OC – zwłaszcza wtedy, kiedy nie zadałeś sobie specjalnie trudu, aby porównać ceny polis.

 

Pytania w sprawie kredytów i ubezpieczeń kieruj do naszych ekspertów:

 

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11 - Poznań

tel. 532 359 270

Obserwuj nas na Facebooku - GENTLEMAN'S FINANCE

Czy warto zakupić Autocasco?

GENTLEMAN'S FINANCE

os. Bolesława Śmiałego 11

60 - 682 Poznań

 

tel. 532 359 270

e-mail: gentlemans.finance@gmail.com

 

Godziny otwarcia: pon. pt. 10.00 - 16.00 / wt. śr. czw. 10.00 - 17.00